Kleje introligatorskie Henkel do klejenia książek

Kleje introligatorskie są odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijającego się przemysłu poligraficznego. Muszą być one odporne nie tylko na działanie rozmaitych czynników, ale przede wszystkim na upływ czasu. Dla każdego zakładu poligraficznego niezwykle istotne jest znalezienie najlepszych klejów introligatorskich, które będą odpowiedzią na potrzeby tej branży.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kleju introligatorskiego?

Przy wyborze idealnego kleju introligatorskiego należy zwrócić uwagę na jego skład. Taki produkt powinien łączyć w sobie cechy adhezji, czyli łączenia powierzchownego, z kohezją, czyli wytrzymałością wewnętrzną. Nie wszystkie kleje introligatorskie zawierają w sobie te cechy, co bez wątpienia ma ogromny wpływ na ich trwałość. Jeśli zdecydujemy się na produkty najwyższej jakości, to bez wątpienia da nam to przewagę nad konkurencją.

Wszystkie kleje introligatorskie posiadają szczegółowo opisany skład oraz zastosowanie. Dzięki temu decydując się na zakup danego produktu można mieć pewność, że będzie on idealnie odpowiadał naszym potrzebom i sprawdzi się w stawianych mu zadaniach. Długoletnia trwałość oraz niezawodność to cechy, które powinny charakteryzować kleje introligatorskie. Są to produkty wspierające przemysł poligraficzny i tym samym wspierające jego rozwój. Kleje introligatorskie muszą być niewidoczne na klejonej powierzchni, a przy tym gwarantujące niezawodność.

Kleje introligatorskie - produkty do zadań specjalnych

Kleje introligatorskie stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia drukarni, czy też pracowni introligatorskich. Dynamiczny rozwój tej branży, i tym samym nowe wyzwania przed nią stawiane, powodują konieczność znalezienia produktów, które będą w stanie im podołać oraz wesprzeć przy tym rozwój tej gałęzi przemysłu.

Spośród wielu dostępnych na rynku artykułów swoją uwagę należy skierować na te produkty, których skład świadczy o ich niezawodności oraz wysokiej jakości. Takie kleje do papieru charakteryzują się odpornością na działanie rozmaitych czynników. Do cech, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu, należą:


● temperatura zapłonu,
● temperatura wrzenia,
● pH,
● lepkość,
● rozpuszczalność w wodzie,
● gęstość.

Najwyższe wskaźniki tych cech tworzą najlepszej jakości produkty, które będą idealnym wyposażeniem każdej firmy poligraficznej.

Przemysł poligraficzny w niezwykle szybkim tempie ewoluuje, a tym samym wymaga stosowania coraz to bardziej udoskonalonych rozwiązań. Takim przykładem są nowoczesne kleje introligatorskie. Powinny one stanowić nieodłączny element prężnie rozwijającego się warsztatu czy też drukarni, będąc gwarantem niezawodności i najwyższej jakości oferowanych tam produktów.